Team logos
Guidelines for entries Team Leaderboard Add or Update a Person FAQ
Oct 2017 - #BRICingIT
This challenge was chosen by ESPRIT


Row 500m 2' rest
Row 1250m 1' rest
Row 250m to finish

Each rep from a stopped flywheel.
There are no rate restrictions.
Record your total time for 2000 metres of rowing - not including any rest time.


The November challenge will be chosen by Red Line Rowers



See the Concept2 Indoor Rowing forum thread for details.

Most Recent EntriesAdd/Update an Entry
DateNameCatTeamResult
2017-10-21Derek PetersonMHWTBW Rowing 5:51.5
2017-10-20Claire SowerbyFHWTMAD 7:02.5
2017-10-20Matt RawlinsonMHWTSub 7 6:38.1
2017-10-20Andy OsbornMHWTSub 7 7:14.2
2017-10-20Martin Vetter BergMHWTSub 7 6:17.6
Bold = new time; italic = updated time
Name:
Password:
Entry: hours min sec
 
Current Leaderboard
Names in blue italics have added or updated their times within the past 24 hours.
#NameCatTeamResultPacePower
1Bartosz Zablocki FMMFitness Matters I  5:44.9   1:26.2  546.0 
2Derek PetersonMBW Rowing I  5:51.5   1:27.9  515.8 
3Ivan SaricMBW Rowing I  5:53.7   1:28.4  506.2 
4Dave MarshallMMAD I  5:54.8   1:28.7  501.5 
5Andy BenkoMPaddy Power I  5:55.3   1:28.8  499.4 
6Justin Farina FMMFitness Matters I  5:57.2   1:29.3  491.5 
7Thomas D JackmanMTeam Oarsome I  6:00.4   1:30.1  478.5 
8Lee Bawn FMMFitness Matters I  6:00.8   1:30.2  476.9 
9Danny GrahamMTeam Oarsome I  6:03.1   1:30.8  467.9 
10James SaxtonMTeam Oarsome I  6:03.7   1:30.9  465.6 
11ESPRIT Chris ChapmanMESPRIT I  6:05.1   1:31.3  460.3 
12PR_SAVMTeam Oarsome II  6:05.7   1:31.4  458.0 
13Marius TSMSub 7 I  6:07.1   1:31.8  452.8 
14Tim Garratt FMMFitness Matters II  6:07.3   1:31.8  452.0 
15Justin Farina skiMSki Erg I  6:08.7   1:32.2  446.9 
16j.dMMAD I  6:11.7   1:32.9  436.2 
17Steven BuggMSub 7 I  6:12.1   1:33.0  434.8 
18Kyle MaloneMBW Rowing I  6:13.2   1:33.3  430.9 
19Liam ConneelyMFitness Matters II  6:13.2   1:33.3  430.9 
20Stewart MossMSub 7 I  6:15.8   1:34.0  422.1 
21Dan Hunter EvansMIsenhurst Rowers I  6:16.4   1:34.1  420.0 
22Martin Vetter BergMSub 7 II  6:17.6   1:34.4  416.1 
23Ross Love SkiMSki Erg I  6:18.8   1:34.7  412.1 
24GukUMFIRT I  6:19.4   1:34.9  410.2 
25ESPRIT Dean HarrisMESPRIT I  6:19.9   1:35.0  408.5 
26Alastair Peake PPmPaddy Power I  6:22.3   1:35.6  400.9 
27Mat Ward S7MSub 7 II  6:22.7   1:35.7  399.6 
28Jason LeeMSub 7 II  6:23.2   1:35.8  398.1 
29Stewart WyllieMRowPro Rowers I  6:23.4   1:35.9  397.5 
30Ian WildeMSub 7 III  6:23.5   1:35.9  397.1 
31Tom Rogers FMMFitness Matters II  6:24.0   1:36.0  395.6 
32Martin EvansMSub 7 III  6:24.2   1:36.1  395.0 
33Simon Amery FMmFitness Matters I  6:24.9   1:36.2  392.8 
34ESPRIT David RackstrawMESPRIT I  6:25.7   1:36.4  390.4 
35James stapletonMIndependent I  6:27.8   1:37.0  384.1 
36Pete MarstonMMAD I  6:28.7   1:37.2  381.4 
37Morten HaugsengMFree Spirits I  6:29.5   1:37.4  379.1 
38Tim Haynes FMMFitness Matters III  6:29.7   1:37.4  378.5 
39ESPRIT Matt FosterMESPRIT II  6:29.7   1:37.4  378.5 
40Kevin James FMMFitness Matters III  6:30.1   1:37.5  377.3 
41Stefan ClarkemSub 7 I  6:30.1   1:37.5  377.3 
42Al Treacy S7MSub 7 III  6:30.2   1:37.6  377.0 
43Jon MelsonMDLC Gidea Park I  6:30.5   1:37.6  376.2 
44MartinB FFMForum Flyers I  6:30.5   1:37.6  376.2 
45Jeff ArquettemTeam Oarsome I  6:30.9   1:37.7  375.0 
46Tom HallMIsenhurst Rowers I  6:31.2   1:37.8  374.2 
47Michael AndersonMRed Line Rowers I  6:31.3   1:37.8  373.9 
48ESPRIT Eddie EdwardsMESPRIT II  6:31.4   1:37.9  373.6 
49S_HolleyMCornish Gig Rowers IRC I  6:31.5   1:37.9  373.3 
50haaicoMFree Spirits I  6:31.8   1:38.0  372.4 
51HjsSkiMSki Erg I  6:32.4   1:38.1  370.7 
52Matthew Parkinson S7MSub 7 IV  6:32.9   1:38.2  369.3 
53EthiennemFIRT I  6:33.4   1:38.4  367.9 
54Josh CherwinskimTeam Oarsome II  6:33.6   1:38.4  367.4 
55George SMBW Rowing II  6:34.2   1:38.6  365.7 
56Skip DonnellyMAge Without Limits I  6:34.5   1:38.6  364.8 
57Stevie McKeemFitness Matters II  6:35.0   1:38.8  363.5 
58Tim Zeddies RowMFitness Matters III  6:35.2   1:38.8  362.9 
59Rowland Hills (RLR)MRed Line Rowers I  6:36.3   1:39.1  359.9 
60Jon BoneMTeam Oarsome II  6:36.5   1:39.1  359.4 
61Stew-skiMSki Erg II  6:36.6   1:39.2  359.1 
62Giles PiggottmSub 7 II  6:36.6   1:39.2  359.1 
63Glynn PowellMSub 7 IV  6:36.7   1:39.2  358.8 
64Peter ClowesMTeam Oarsome II  6:37.0   1:39.3  358.0 
65ESPRIT Al NisbetMESPRIT II  6:37.1   1:39.3  357.7 
66Sanjuan aip-perpignanMFIRT I  6:37.1   1:39.3  357.7 
67Nolan Thomas MessermSub 7 III  6:37.2   1:39.3  357.5 
68Matt RawlinsonMSub 7 IV  6:38.1   1:39.5  355.0 
69Richard AbellMIsenhurst Rowers I  6:38.3   1:39.6  354.5 
70JimhugeMAge Without Limits I  6:38.7   1:39.7  353.4 
71PongiMFitness Matters IV  6:39.2   1:39.8  352.1 
72James HowardmSub 7 IV  6:39.7   1:39.9  350.8 
73Johan NilssonMSki Erg II  6:39.8   1:40.0  350.5 
74Nick RockliffMTeam Oarsome III  6:40.0   1:40.0  350.0 
75Pawel MatenkoMFitness Matters IV  6:40.2   1:40.1  349.5 
76Mac McNelisMSub 7 V  6:40.6   1:40.2  348.4 
77LiefcatMFree Spirits I  6:40.8   1:40.2  347.9 
78Marc Charman PPmPaddy Power I  6:41.2   1:40.3  346.9 
79Damen SandersonMTeam Oarsome III  6:41.3   1:40.3  346.6 
80Tim ZeddiesMSki Erg II  6:41.9   1:40.5  345.1 
81ESPRIT Julian WarrickMESPRIT III  6:42.1   1:40.5  344.5 
82BonefixerMTeam Oarsome III  6:42.5   1:40.6  343.5 
83SLS Stuart JamesMSurf Life Savers I  6:42.6   1:40.7  343.3 
84js.klskimSki Erg I  6:42.7   1:40.7  343.0 
85Keith KeaveneyMIsenhurst Rowers II  6:42.8   1:40.7  342.8 
86James ClarkeMFitness Matters IV  6:43.3   1:40.8  341.5 
87Gregory CookmTeam Oarsome III  6:43.4   1:40.9  341.2 
88Maurice O'KaneMPaddy Power I  6:43.4   1:40.9  341.2 
89Bergur JensenmSub 7 V  6:43.4   1:40.9  341.2 
90Michael KaminskiMRowPro Rowers I  6:43.6   1:40.9  340.7 
91mika crossfit le thorMFIRT I  6:43.7   1:40.9  340.5 
92Jim BairdMIsenhurst Rowers II  6:43.9   1:41.0  340.0 
93Remy CoubelMFIRT II  6:43.9   1:41.0  340.0 
94PaOSullivan1MPaddy Power II  6:44.2   1:41.1  339.2 
95Frank NoorlanderMForum Flyers I  6:44.3   1:41.1  339.0 
96Bezza RLRmRed Line Rowers I  6:44.8   1:41.2  337.7 
97Paul GouldMFree Spirits II  6:45.2   1:41.3  336.7 
98Mark FowlerMPaddy Power II  6:45.3   1:41.3  336.4 
99Robert JonesMSub 7 V  6:45.7   1:41.4  335.5 
100Martin FFMForum Flyers I  6:46.0   1:41.5  334.7 
101Howard BrammerMFitness Matters V  6:46.1   1:41.5  334.5 
102patrice CORNUTmFIRT II  6:46.6   1:41.7  333.2 
103Steve IsaacsonMSub 7 V  6:46.8   1:41.7  332.7 
104Casey ClarkeMSub 7 VI  6:47.6   1:41.9  330.8 
105JaimeMOlimpic Barcelona I  6:47.6   1:41.9  330.8 
106tony walpoleMFitness Matters V  6:48.0   1:42.0  329.8 
107Roberto LeraMOlimpic Barcelona I  6:48.3   1:42.1  329.1 
108LindsayhMForum Flyers II  6:48.3   1:42.1  329.1 
109Mattias LinellMSki Erg III  6:48.7   1:42.2  328.1 
110M D MItchellMBW Rowing II  6:49.0   1:42.3  327.4 
111bojammSub 7 VI  6:49.4   1:42.4  326.4 
112Nigel FarmerMForum Flyers II  6:49.4   1:42.4  326.4 
113Paul_TimmonsmPaddy Power II  6:49.5   1:42.4  326.2 
114Arkadiusz KieliszekmSub 7 VI  6:49.7   1:42.4  325.7 
115FlorianOMFitness Matters V  6:50.1   1:42.5  324.8 
116John AdcockMForum Flyers II  6:50.7   1:42.7  323.4 
117Jeannot2aMFIRT II  6:50.8   1:42.7  323.1 
118Dave Barber INDMIndependent I  6:51.0   1:42.8  322.6 
119macrothskiMSki Erg III  6:51.0   1:42.8  322.6 
120ClaudiusMFree Spirits II  6:51.9   1:43.0  320.5 
121Sean TarlingMIsenhurst Rowers II  6:52.3   1:43.1  319.6 
122Dan FroehlichMBW Rowing II  6:52.4   1:43.1  319.4 
123Damien RoohrMRowPro Rowers I  6:52.5   1:43.1  319.1 
124boatdeckmSub 7 VI  6:52.6   1:43.2  318.9 
125Ivan VukovicMForum Flyers III  6:54.0   1:43.5  315.7 
126Richard MilnermRed Line Rowers I  6:54.6   1:43.7  314.3 
127Jean-Pierre GORINmFIRT II  6:55.0   1:43.8  313.4 
128Andrew SaundersMIsenhurst Rowers III  6:55.1   1:43.8  313.2 
129Vivien MarmelatMFIRT III  6:55.1   1:43.8  313.2 
130Kay BieriMC2TweetCrew I  6:55.3   1:43.8  312.7 
131Jorn FarmenMRed Line Rowers II  6:55.4   1:43.9  312.5 
132Alexis CharveriatMFIRT III  6:55.4   1:43.9  312.5 
133Mark DickinsonMFitness Matters VI  6:56.1   1:44.0  310.9 
134Charlie WillMBW Rowing III  6:56.2   1:44.1  310.7 
135Paul White (RLR)mRed Line Rowers II  6:56.4   1:44.1  310.3 
136Tako LootsmaMFree Spirits II  6:56.5   1:44.1  310.0 
137Greg hochMBW Rowing III  6:56.6   1:44.2  309.8 
138Gabriele Tarsia IncuriaMBW Rowing III  6:56.6   1:44.2  309.8 
139Ajaccio IRC - jeannot2aMAge Without Limits I  6:56.8   1:44.2  309.4 
140fkoeneMFree Spirits III  6:56.8   1:44.2  309.4 
141john boothmanmRed Line Rowers II  6:56.9   1:44.2  309.1 
142Steve RoeddemTeam Oarsome IV  6:57.6   1:44.4  307.6 
143*Stan ShatensteinmFitness Matters III  6:58.2   1:44.6  306.3 
144Cap Marara CyouliricMFIRT III  6:58.3   1:44.6  306.0 
145Gianluigi BaroneMSub 7 VII  6:58.7   1:44.7  305.2 
146Davidski BarberskiMSki Erg III  6:58.8   1:44.7  304.9 
147Anthony SwallowmRed Line Rowers II  6:59.6   1:44.9  303.2 
148david FROC -AIPmFIRT III  7:00.1   1:45.0  302.1 
149Karl DieterMSub 7 VII  7:00.1   1:45.0  302.1 
150S RutherfordMScottish Widrows I  7:01.0   1:45.3  300.2 
151Bjarne_DKMÄIRC I  7:01.5   1:45.4  299.1 
152Peter WeißMFree Spirits III  7:01.7   1:45.4  298.7 
153PiersmForum Flyers I  7:02.0   1:45.5  298.1 
154Claire SowerbyFMAD I  7:02.5   1:45.6  297.0 
155Anthony GothardMSub 7 VII  7:03.1   1:45.8  295.7 
156Blanksby skiMSki Erg IV  7:03.2   1:45.8  295.5 
157Christopher SmithM Once We Were Tribesports I  7:03.4   1:45.9  295.1 
158Casey Clarke SkiErgMSki Erg IV  7:03.6   1:45.9  294.7 
159Charlotte PiggFMAD II  7:03.9   1:46.0  294.1 
16001Hal AppleyardMSub 7 VIII  7:03.9   1:46.0  294.1 
161Rick DuffieldMSub 7 VIII  7:04.6   1:46.2  292.6 
162ESPRIT Bill SchmidtmESPRIT I  7:04.8   1:46.2  292.2 
163Adam SeymourMDLC Gidea Park I  7:05.2   1:46.3  291.4 
164Mark UnderwoodmPaddy Power II  7:05.3   1:46.3  291.2 
165Andrew PhilipmFitness Matters IV  7:05.4   1:46.4  291.0 
166Arwed Egger SkimSki Erg II  7:05.7   1:46.4  290.4 
167DimosmSub 7 VII  7:06.1   1:46.5  289.5 
168David AustinmRed Line Rowers III  7:06.6   1:46.7  288.5 
169SLS Rhys PhillipsMSurf Life Savers I  7:06.8   1:46.7  288.1 
170ESPRIT Victoria TaylorFESPRIT I  7:07.4   1:46.9  286.9 
171Ben ListerMForum Flyers III  7:08.1   1:47.0  285.5 
172Steve OckerbyMForum Flyers III  7:08.1   1:47.0  285.5 
173Mike ShillabeerMIsenhurst Rowers III  7:08.2   1:47.1  285.3 
174Ian BeemFree Spirits I  7:08.7   1:47.2  284.3 
175Amie Marie FMFFitness Matters I  7:09.0   1:47.3  283.7 
176Cap Marara JCMFIRT IV  7:09.1   1:47.3  283.5 
177david szymo- aip perpiMFIRT IV  7:09.4   1:47.4  282.9 
178Anna MuehleFSub 7 I  7:09.8   1:47.5  282.1 
179BillyMPaddy Power III  7:10.1   1:47.5  281.5 
180bensid71MFIRT IV  7:10.2   1:47.6  281.3 
181ThijsmBW Rowing I  7:10.9   1:47.7  280.0 
182Will HaskellmForum Flyers II  7:12.1   1:48.0  277.6 
183Morgan McGrathFSub 7 II  7:12.2   1:48.1  277.5 
184Angus WoodhamsMIsenhurst Rowers III  7:12.2   1:48.1  277.5 
185Nigel BrocktonmSub 7 VIII  7:12.4   1:48.1  277.1 
186David PlumbmFree Spirits II  7:12.5   1:48.1  276.9 
187Craig HudsonMIndependent I  7:12.8   1:48.2  276.3 
188Thomas MillardMBW Rowing IV  7:13.2   1:48.3  275.5 
189Philip SadlerMDLC Gidea Park I  7:13.4   1:48.4  275.2 
190alan wisniewskiMFree Spirits III  7:13.7   1:48.4  274.6 
191StJohn FordM Once We Were Tribesports I  7:13.9   1:48.5  274.2 
192Fredrik SemstrandMÄIRC I  7:14.1   1:48.5  273.8 
193Andy OsbornMSub 7 VIII  7:14.2   1:48.6  273.6 
194Cap Marara LouisMFIRT V  7:14.3   1:48.6  273.5 
195ESPRIT Rachel HarrisFESPRIT II  7:14.5   1:48.6  273.1 
196ESPRIT Eric BentrupmESPRIT II  7:15.4   1:48.9  271.4 
197Hannah HawkinsFTeam Oarsome I  7:15.6   1:48.9  271.0 
198Mike BrownjohnmDLC Gidea Park I  7:16.0   1:49.0  270.3 
199Will BlanfordMIsenhurst Rowers IV  7:16.2   1:49.1  269.9 
200steeve DANDREYMFIRT V  7:16.8   1:49.2  268.8 
201GeorgeBinghamRLRMRed Line Rowers III  7:16.8   1:49.2  268.8 
202James Thornton SkiErgmSki Erg III  7:17.1   1:49.3  268.2 
203ESPRIT Jamie HutchinsonmESPRIT III  7:18.0   1:49.5  266.6 
204Steve ShawMGee Crew I  7:18.5   1:49.6  265.7 
205Will HoggmLiveRowing I  7:19.2   1:49.8  264.4 
206Heather K KentonfPaddy Power I  7:19.6   1:49.9  263.7 
207Marcus SherwoodMIndependent II  7:19.9   1:50.0  263.1 
208andy warnerMSub 7 IX  7:20.0   1:50.0  263.0 
209Paul SandsMRed Line Rowers III  7:20.3   1:50.1  262.4 
210Steve SmithMFree Spirits IV  7:20.4   1:50.1  262.2 
211Eddie McSharryMSub 7 IX  7:20.6   1:50.2  261.9 
212calalliMFree Spirits IV  7:20.6   1:50.2  261.9 
213Howard Brammer skiMSki Erg IV  7:20.7   1:50.2  261.7 
214Terry FFmForum Flyers III  7:20.7   1:50.2  261.7 
215Simon_EngMÄIRC I  7:20.9   1:50.2  261.4 
216Roger TiveyMIsenhurst Rowers IV  7:21.0   1:50.3  261.2 
217Cap Marara TeuruariimFIRT IV  7:23.0   1:50.8  257.7 
218Ben MartinezmForum Flyers IV  7:23.2   1:50.8  257.3 
219Tom FinnesandMFree Spirits IV  7:24.4   1:51.1  255.2 
220OranjmIndependent I  7:25.3   1:51.3  253.7 
221Rich Collins S7MSub 7 IX  7:25.3   1:51.3  253.7 
222Fliss White FMFFitness Matters II  7:26.0   1:51.5  252.5 
223Paul David SmithmSub 7 IX  7:26.1   1:51.5  252.3 
224Rich InsleyMBW Rowing IV  7:26.1   1:51.5  252.3 
225Jon GoodallMMAD II  7:26.4   1:51.6  251.8 
226Bedros IoannoumSub 7 X  7:26.9   1:51.7  251.0 
227Joe A KeatingmPaddy Power III  7:27.1   1:51.8  250.6 
228FunkyrowerMGee Crew I  7:27.4   1:51.9  250.1 
229Ajaccio IRC - Remi POTINMFIRT V  7:27.6   1:51.9  249.8 
230Sarita Kristina HansenfSub 7 III  7:27.6   1:51.9  249.8 
231Alan Strang (TS)m Once We Were Tribesports I  7:27.8   1:52.0  249.5 
232Ajaccio IRC - Jean DUPAINMFIRT VI  7:28.0   1:52.0  249.1 
233Cap Marara Thierry AMFIRT VI  7:28.5   1:52.1  248.3 
234Jon P TaylormFree Spirits III  7:28.5   1:52.1  248.3 
235Jan HavemanmFree Spirits IV  7:31.1   1:52.8  244.0 
236Simon LakeMSub 7 X  7:32.3   1:53.1  242.1 
237Peter TullettmFree Spirits V  7:33.9   1:53.5  239.5 
238Lucy OB FMfFitness Matters III  7:34.5   1:53.6  238.6 
239Cap Marara PJMFIRT VI  7:34.8   1:53.7  238.1 
240Gary LeesmScottish Widrows I  7:35.5   1:53.9  237.0 
241Jonathan BriceMRed Line Rowers III  7:36.5   1:54.1  235.5 
242Peter JonesMGee Crew I  7:36.5   1:54.1  235.5 
243Caz JaszewskifTRAIN Manchester I  7:37.7   1:54.4  233.6 
244Cap Marara PierreMFIRT VII  7:39.5   1:54.9  230.9 
245Kate StephensFGee Crew I  7:39.6   1:54.9  230.7 
246James DavismSub 7 X  7:39.7   1:54.9  230.6 
247Cap Marara PeterMFIRT VII  7:39.9   1:55.0  230.3 
248Arlene Wade (TO)fTeam Oarsome II  7:40.9   1:55.2  228.8 
249Ruud JackelMRowPro Rowers II  7:41.9   1:55.5  227.3 
250Claire MilneFDLC Gidea Park I  7:42.6   1:55.7  226.3 
251Nikki WestFGee Crew II  7:43.0   1:55.8  225.7 
252Daisy MountfordFTRAIN Manchester I  7:43.2   1:55.8  225.4 
253AA Jamie PierceMPaddy Power III  7:43.5   1:55.9  225.0 
254Robin StokesMDLC Gidea Park II  7:44.0   1:56.0  224.2 
255Bluebell31FSub 7 IV  7:44.2   1:56.1  223.9 
256Annette EdwardsFTeam Oarsome III  7:44.9   1:56.2  222.9 
257Tina OSfSub 7 V  7:45.5   1:56.4  222.1 
258Jenni CrookFLiveRowing I  7:46.2   1:56.6  221.1 
259Damian BakerM Once We Were Tribesports I  7:46.5   1:56.6  220.6 
260cap Marara CarlosMFIRT VII  7:47.4   1:56.9  219.4 
261Claire BoycefDLC Gidea Park II  7:48.2   1:57.1  218.2 
262Scott siebertMLiveRowing I  7:48.8   1:57.2  217.4 
263Fay JordanFTeam Oarsome IV  7:49.1   1:57.3  217.0 
264Virginie RATSAVONGFFIRT I  7:52.3   1:58.1  212.6 
265Olivier GarcinMFIRT VIII  7:52.6   1:58.2  212.2 
266Dee_AmonfSub 7 VI  7:53.7   1:58.4  210.7 
267Alex MotznyMAge Without Limits II  7:55.5   1:58.9  208.4 
268Rob DrurymEmpty the Tanks I  7:55.9   1:59.0  207.8 
269Cap Marara AchilleMFIRT VIII  7:55.9   1:59.0  207.8 
270Ajaccio IRC - Loic BOSSENECMFIRT VIII  7:58.5   1:59.6  204.5 
271Graham ToothMFitness Matters VI  7:58.7   1:59.7  204.2 
272Barbara HFFree Spirits I  7:59.0   1:59.8  203.8 
273Sue ElleryFIsenhurst Rowers I  7:59.1   1:59.8  203.7 
274Sebastien ChaumioleMFIRT IX  8:00.6   2:00.2  201.8 
275Chris WhaleMForum Flyers IV  8:02.3   2:00.6  199.7 
276Stephen GowerMRowPro Rowers II  8:03.3   2:00.8  198.4 
277Lori LindahlFFitness Matters IV  8:04.0   2:01.0  197.6 
278Tania GuyFFybro-Supporters I  8:04.8   2:01.2  196.6 
279Anna RicoFOlimpic Barcelona I  8:05.2   2:01.3  196.1 
280chloe41 USVfFIRT II  8:07.7   2:01.9  193.1 
281Graham WoodleyMForum Flyers IV  8:07.9   2:02.0  192.9 
282Sian HowellFIsenhurst Rowers II  8:09.4   2:02.4  191.1 
283e-ClairMFree Spirits V  8:10.0   2:02.5  190.4 
284Zoe OsborneFIsenhurst Rowers III  8:10.1   2:02.5  190.3 
285Cap Marara AmaurymFIRT V  8:10.3   2:02.6  190.0 
286Heinz PMSub 7 X  8:10.8   2:02.7  189.5 
287Ray BrummittmGee Crew I  8:11.8   2:03.0  188.3 
288EVA MARTINEZFOlimpic Barcelona I  8:14.8   2:03.7  184.9 
289Mick BennettsmGee Crew II  8:15.7   2:03.9  183.9 
290Cap Marara GerardMFIRT IX  8:16.1   2:04.0  183.5 
291lolo lopezFFIRT III  8:17.0   2:04.3  182.5 
292Roger CruttendenMGee Crew II  8:17.8   2:04.5  181.6 
293Cap Marara OliviermFIRT VI  8:21.6   2:05.4  177.5 
294Ian NimmomGee Crew II  8:22.7   2:05.7  176.3 
295Cap Marara TeresafFIRT IV  8:24.4   2:06.1  174.6 
296Sara GimenezfOlimpic Barcelona I  8:24.7   2:06.2  174.2 
297Susan YoungFSub 7 VII  8:25.5   2:06.4  173.4 
298Andy FlewettMGee Crew II  8:26.7   2:06.7  172.2 
299Liz Gent ergFIndependent I  8:27.9   2:07.0  171.0 
300Dave Moores (FF)MForum Flyers IV  8:28.7   2:07.2  170.2 
301KayTFForum Flyers I  8:28.9   2:07.2  170.0 
302Cap Marara IsabellefFIRT V  8:29.4   2:07.4  169.5 
303Cap Marara AgnesfFIRT VI  8:29.6   2:07.4  169.3 
304nad coudroyFFIRT VII  8:30.7   2:07.7  168.2 
305Lindsay PhilpFRed Line Rowers I  8:32.7   2:08.2  166.2 
306clareburrellfFree Spirits II  8:34.3   2:08.6  164.7 
307Lene Farmen-Hall RLRFRed Line Rowers II  8:35.8   2:08.9  163.2 
308MeganDFForum Flyers II  8:37.2   2:09.3  161.9 
309Claire Graham TOFTeam Oarsome IV  8:39.4   2:09.9  159.9 
310Sarah TaylorfSub 7 VIII  8:39.4   2:09.9  159.9 
311Cap Marara AxelMFIRT IX  8:40.5   2:10.1  158.8 
312Cristina_RomfÄIRC I  8:41.4   2:10.4  158.0 
313Liz GentFSki Erg I  8:41.7   2:10.4  157.8 
314Paul NewtonmForum Flyers V  8:42.8   2:10.7  156.8 
315Kay HughesFTeam Oarsome IV  8:45.3   2:11.3  154.5 
316HeliKuruFFree Spirits III  8:46.3   2:11.6  153.7 
317Catherine MartinFForum Flyers III  8:47.3   2:11.8  152.8 
318emilie DELANNOYfFIRT VII  8:48.0   2:12.0  152.2 
319Philip PricemFree Spirits V  8:48.3   2:12.1  151.9 
320Maria ScotlandFTeam Oarsome IV  8:50.4   2:12.6  150.1 
321Past ItMGee Crew III  8:53.2   2:13.3  147.8 
322Ajaccio IRC - Sauveur LOCICEROMFIRT X  8:53.4   2:13.4  147.6 
323Jeanette JacobsfSub 7 IX  8:54.1   2:13.5  147.0 
324Fleur BlanfordfIsenhurst Rowers I  8:54.3   2:13.6  146.9 
325Russel CampbellMRowPro Rowers II  8:55.1   2:13.8  146.2 
326Ross SmithMBW Rowing IV  8:55.7   2:13.9  145.7 
327AncaVfFitness Matters V  8:56.9   2:14.2  144.7 
328Candida Bf Once We Were Tribesports I  8:59.3   2:14.8  142.8 
329Cap Marara birgitFFIRT VIII  9:04.3   2:16.1  138.9 
330eleonore pescotFFIRT IX  9:05.5   2:16.4  138.0 
3311Elnaz FMfFitness Matters V  9:05.7   2:16.4  137.8 
332aviron castelnaudary odileFFIRT X  9:09.9   2:17.5  134.7 
333Cap Marara LaurafFIRT VIII  9:14.1   2:18.5  131.7 
334Cap Marara ElodieFFIRT X  9:15.8   2:19.0  130.5 
335Jennifer HejtmankovaFLiveRowing I  9:22.8   2:20.7  125.7 
336ESPRIT Charlie WarrickmESPRIT III  9:26.3   2:21.6  123.3 
337Brit HaugsengFFree Spirits IV  9:26.4   2:21.6  123.3 
338Karen LawtherF Once We Were Tribesports II  9:27.8   2:22.0  122.4 
339Cap Marara FlorafFIRT IX  9:31.1   2:22.8  120.3 
340Cap Marara Louis DMFIRT X  9:35.0   2:23.8  117.8 
341Roger BurrellmFree Spirits V  9:38.8   2:24.7  115.5 
342Cap Marara VaihereFFIRT XI  9:43.3   2:25.8  112.9 
343Cap Marara JennyfFIRT X  9:50.6   2:27.7  108.7 
344Ajaccio IRC - Christian LE BORGNEMFIRT XI  9:57.0   2:29.3  105.3 
345Rebecca RTSF Once We Were Tribesports II  9:58.4   2:29.6  104.5 
346Shamara WarnerfSub 7 X 10:02.3   2:30.6  102.5 
347Shelagh AllenFSub 7 XI 10:04.8   2:31.2  101.3 
348Cap Marara MaireFFIRT XI 10:05.1   2:31.3  101.1 
349Chris HesterMForum Flyers V 10:08.2   2:32.1  99.6 
350Alison ToothfFitness Matters VI 10:13.0   2:33.3  97.2 
351Ajaccio IRC - Susy A.fFIRT XI 10:16.0   2:34.0  95.8 
352Cap Marara ChrystelFFIRT XI 10:38.0   2:39.5  86.3 
353Alfiski LittleskimSki Erg IV 11:00.6   2:45.2  77.7 
354Cap Marara SarahFFIRT XII 11:26.4   2:51.6  69.3 
3551Elnaz skifSki Erg II 12:41.1   3:10.3  50.8 
1
51 pts
Fitness Matters I 6:15.3
Bartosz Zablocki FM (H)
Justin Farina FM (H)
Lee Bawn FM (H)
Simon Amery FM (L)
Amie Marie FM (F)
2
50 pts
Team Oarsome I 6:22.7
Thomas D Jackman (H)
Danny Graham (H)
James Saxton (H)
Jeff Arquette (L)
Hannah Hawkins (F)
3
49 pts
Sub 7 I 6:26.9
Marius TS (H)
Steven Bugg (H)
Stewart Moss (H)
Stefan Clarke (L)
Anna Muehle (F)
4
48 pts
Fitness Matters II 6:33.1
Tim Garratt FM (H)
Liam Conneely (H)
Tom Rogers FM (H)
Stevie McKee (L)
Fliss White FM (F)
5
47 pts
Sub 7 II 6:34.4
Martin Vetter Berg (H)
Mat Ward S7 (H)
Jason Lee (H)
Giles Piggott (L)
Morgan McGrath (F)
6
46 pts
Paddy Power I 6:36.3
Andy Benko (H)
Maurice O'Kane (H)
Alastair Peake PP (L)
Marc Charman PP (L)
Heather K Kenton (F)
7
45 pts
ESPRIT I 6:36.5
ESPRIT Chris Chapman (H)
ESPRIT Dean Harris (H)
ESPRIT David Rackstraw (H)
ESPRIT Bill Schmidt (L)
ESPRIT Victoria Taylor (F)
8
44 pts
Sub 7 III 6:40.5
Ian Wilde (H)
Martin Evans (H)
Al Treacy S7 (H)
Nolan Thomas Messer (L)
Sarita Kristina Hansen (F)
9
43 pts
Team Oarsome II 6:42.7
PR_SAV (H)
Jon Bone (H)
Peter Clowes (H)
Josh Cherwinski (L)
Arlene Wade (TO) (F)
10
42 pts
FIRT I 6:49.1
GukU (H)
Sanjuan aip-perpignan (H)
mika crossfit le thor (H)
Ethienne (L)
Virginie RATSAVONG (F)
11
41 pts
Fitness Matters III 6:49.5
Tim Haynes FM (H)
Kevin James FM (H)
Tim Zeddies Row (H)
*Stan Shatenstein (L)
Lucy OB FM (F)
12
40 pts
ESPRIT II 6:49.6
ESPRIT Matt Foster (H)
ESPRIT Eddie Edwards (H)
ESPRIT Al Nisbet (H)
ESPRIT Eric Bentrup (L)
ESPRIT Rachel Harris (F)
13
39 pts
Sub 7 IV 6:50.3
Matthew Parkinson S7 (H)
Glynn Powell (H)
Matt Rawlinson (H)
James Howard (L)
Bluebell31 (F)
14
38 pts
Ski Erg I 6:52.8
Justin Farina ski (H)
Ross Love Ski (H)
HjsSki (H)
js.klski (L)
Liz Gent (F)
15
37 pts
Team Oarsome III 6:54.4
Nick Rockliff (H)
Damen Sanderson (H)
Bonefixer (H)
Gregory Cook (L)
Annette Edwards (F)
16
36 pts
Sub 7 V 6:56.4
Mac McNelis (H)
Robert Jones (H)
Steve Isaacson (H)
Bergur Jensen (L)
Tina OS (F)
17
35 pts
Free Spirits I 6:57.9
Morten Haugseng (H)
haaico (H)
Liefcat (H)
Ian Bee (L)
Barbara H (F)
18
34 pts
Fitness Matters IV 7:02.4
Pongi (H)
Pawel Matenko (H)
James Clarke (H)
Andrew Philip (L)
Lori Lindahl (F)
19
33 pts
Sub 7 VI 7:02.6
Casey Clarke (H)
bojam (L)
Arkadiusz Kieliszek (L)
boatdeck (L)
Dee_Amon (F)
20
32 pts
Red Line Rowers I 7:03.9
Michael Anderson (H)
Rowland Hills (RLR) (H)
Bezza RLR (L)
Richard Milner (L)
Lindsay Philp (F)
21
31 pts
FIRT II 7:04.8
Remy Coubel (H)
Jeannot2a (H)
patrice CORNUT (L)
Jean-Pierre GORIN (L)
chloe41 USV (F)
22
30 pts
Forum Flyers I 7:06.3
MartinB FF (H)
Frank Noorlander (H)
Martin FF (H)
Piers (L)
KayT (F)
23
29 pts
DLC Gidea Park I 7:09.5
Jon Melson (H)
Adam Seymour (H)
Philip Sadler (H)
Mike Brownjohn (L)
Claire Milne (F)
24
28 pts
FIRT III 7:13.1
Vivien Marmelat (H)
Alexis Charveriat (H)
Cap Marara Cyouliric (H)
david FROC -AIP (L)
lolo lopez (F)
25
27 pts
Forum Flyers II 7:15.5
Lindsayh (H)
Nigel Farmer (H)
John Adcock (H)
Will Haskell (L)
MeganD (F)
26
26 pts
Isenhurst Rowers I 7:15.8
Dan Hunter Evans (H)
Tom Hall (H)
Richard Abell (H)
Fleur Blanford (L)
Sue Ellery (F)
27
25 pts
Free Spirits II 7:16.0
Paul Gould (H)
Claudius (H)
Tako Lootsma (H)
David Plumb (L)
clareburrell (F)
28
24 pts
Red Line Rowers II 7:16.8
Jorn Farmen (H)
Paul White (RLR) (L)
john boothman (L)
Anthony Swallow (L)
Lene Farmen-Hall RLR (F)
29
23 pts
Independent I 7:16.9
James stapleton (H)
Dave Barber IND (H)
Craig Hudson (H)
Oranj (L)
Liz Gent erg (F)
30
22 pts
Sub 7 VII 7:18.7
Gianluigi Barone (H)
Karl Dieter (H)
Anthony Gothard (H)
Dimos (L)
Susan Young (F)
31
21 pts
Sub 7 VIII 7:26.9
01Hal Appleyard (H)
Rick Duffield (H)
Andy Osborn (H)
Nigel Brockton (L)
Sarah Taylor (F)
32
20 pts
FIRT IV 7:27.2
Cap Marara JC (H)
david szymo- aip perpi (H)
bensid71 (H)
Cap Marara Teuruarii (L)
Cap Marara Teresa (F)
33
19 pts
Forum Flyers III 7:27.6
Ivan Vukovic (H)
Ben Lister (H)
Steve Ockerby (H)
Terry FF (L)
Catherine Martin (F)
34
18 pts
Free Spirits III 7:29.4
fkoene (H)
Peter Weiß (H)
alan wisniewski (H)
Jon P Taylor (L)
HeliKuru (F)
35
17 pts
Gee Crew I 7:38.7
Steve Shaw (H)
Funkyrower (H)
Peter Jones (H)
Ray Brummitt (L)
Kate Stephens (F)
36
16 pts
Olimpic Barcelona I 7:40.1
Jaime (H)
Roberto Lera (H)
Sara Gimenez (L)
Anna Rico (F)
EVA MARTINEZ (F)
37
15 pts
Sub 7 IX 7:41.2
andy warner (H)
Eddie McSharry (H)
Rich Collins S7 (H)
Paul David Smith (L)
Jeanette Jacobs (F)
38
14 pts
Fitness Matters V 7:41.3
Howard Brammer (H)
tony walpole (H)
FlorianO (H)
AncaV (L)
1Elnaz FM (F)
39
13 pts
Once We Were Tribesports I 7:42.1
Christopher Smith (H)
StJohn Ford (H)
Damian Baker (H)
Alan Strang (TS) (L)
Candida B (F)
40
12 pts
FIRT V 7:43.6
Cap Marara Louis (H)
steeve DANDREY (H)
Ajaccio IRC - Remi POTIN (H)
Cap Marara Amaury (L)
Cap Marara Isabelle (F)
41
11 pts
Free Spirits IV 7:48.5
Steve Smith (H)
calalli (H)
Tom Finnesand (H)
Jan Haveman (L)
Brit Haugseng (F)
42
10 pts
FIRT VI 7:52.5
Ajaccio IRC - Jean DUPAIN (H)
Cap Marara Thierry A (H)
Cap Marara PJ (H)
Cap Marara Olivier (L)
Cap Marara Agnes (F)
43
9 pts
Ski Erg II 7:57.0
Stew-ski (H)
Johan Nilsson (H)
Tim Zeddies (H)
Arwed Egger Ski (L)
1Elnaz ski (F)
44
8 pts
FIRT VII 8:05.1
Cap Marara Pierre (H)
Cap Marara Peter (H)
cap Marara Carlos (H)
emilie DELANNOY (L)
nad coudroy (F)
45
7 pts
Sub 7 X 8:10.4
Simon Lake (H)
Heinz P (H)
Bedros Ioannou (L)
James Davis (L)
Shamara Warner (F)
46
6 pts
Team Oarsome IV 8:12.3
Steve Roedde (L)
Fay Jordan (F)
Claire Graham TO (F)
Kay Hughes (F)
Maria Scotland (F)
47
5 pts
Gee Crew II 8:13.1
Roger Cruttenden (H)
Andy Flewett (H)
Mick Bennetts (L)
Ian Nimmo (L)
Nikki West (F)
48
4 pts
FIRT VIII 8:25.0
Olivier Garcin (H)
Cap Marara Achille (H)
Ajaccio IRC - Loic BOSSENEC (H)
Cap Marara Laura (L)
Cap Marara birgit (F)
49
3 pts
FIRT IX 8:42.7
Sebastien Chaumiole (H)
Cap Marara Gerard (H)
Cap Marara Axel (H)
Cap Marara Flora (L)
eleonore pescot (F)
50
2 pts
FIRT X 9:20.9
Ajaccio IRC - Sauveur LOCICERO (H)
Cap Marara Louis D (H)
Cap Marara Jenny (L)
aviron castelnaudary odile (F)
Cap Marara Elodie (F)
51
1 pt
FIRT XI 10:07.8
Ajaccio IRC - Christian LE BORGNE (H)
Ajaccio IRC - Susy A. (L)
Cap Marara Vaihere (F)
Cap Marara Maire (F)
Cap Marara Chrystel (F)
52BW Rowing I 6:17.3
Derek Peterson (H)
Ivan Saric (H)
Kyle Malone (H)
Thijs (L)
53MAD I 6:24.4
Dave Marshall (H)
j.d (H)
Pete Marston (H)
Claire Sowerby (F)
54Cornish Gig Rowers IRC I 6:31.5
S_Holley (H)
 
55RowPro Rowers I 6:39.8
Stewart Wyllie (H)
Michael Kaminski (H)
Damien Roohr (H)
 
56Age Without Limits I 6:43.3
Skip Donnelly (H)
Jimhuge (H)
Ajaccio IRC - jeannot2a (H)
 
57BW Rowing II 6:45.2
George S (H)
M D MItchell (H)
Dan Froehlich (H)
 
58Paddy Power II 6:51.0
PaOSullivan1 (H)
Mark Fowler (H)
Paul_Timmons (L)
Mark Underwood (L)
59Surf Life Savers I 6:54.7
SLS Stuart James (H)
SLS Rhys Phillips (H)
 
60C2TweetCrew I 6:55.3
Kay Bieri (H)
 
61BW Rowing III 6:56.4
Charlie Will (H)
Greg hoch (H)
Gabriele Tarsia Incuria (H)
 
62Ski Erg III 6:58.9
Mattias Linell (H)
macrothski (H)
Davidski Barberski (H)
James Thornton SkiErg (L)
63Isenhurst Rowers II 7:07.1
Keith Keaveney (H)
Jim Baird (H)
Sean Tarling (H)
Sian Howell (F)
64MAD II 7:15.1
Jon Goodall (H)
Charlotte Pigg (F)
 
65Scottish Widrows I 7:18.2
S Rutherford (H)
Gary Lees (L)
 
66Isenhurst Rowers IV 7:18.6
Will Blanford (H)
Roger Tivey (H)
 
67Independent II 7:19.9
Marcus Sherwood (H)
 
68Red Line Rowers III 7:20.0
GeorgeBinghamRLR (H)
Paul Sands (H)
Jonathan Brice (H)
David Austin (L)
69Isenhurst Rowers III 7:21.4
Andrew Saunders (H)
Mike Shillabeer (H)
Angus Woodhams (H)
Zoe Osborne (F)
70Paddy Power III 7:26.9
Billy (H)
AA Jamie Pierce (H)
Joe A Keating (L)
 
71ÄIRC I 7:34.4
Bjarne_DK (H)
Fredrik Semstrand (H)
Simon_Eng (H)
Cristina_Rom (L)
72TRAIN Manchester I 7:40.4
Caz Jaszewski (L)
Daisy Mountford (F)
 
73DLC Gidea Park II 7:46.1
Robin Stokes (H)
Claire Boyce (L)
 
74ESPRIT III 7:48.8
ESPRIT Julian Warrick (H)
ESPRIT Jamie Hutchinson (L)
ESPRIT Charlie Warrick (L)
 
75BW Rowing IV 7:51.6
Thomas Millard (H)
Rich Insley (H)
Ross Smith (H)
 
76Age Without Limits II 7:55.5
Alex Motzny (H)
 
77Empty the Tanks I 7:55.9
Rob Drury (L)
 
78Forum Flyers IV 8:00.5
Chris Whale (H)
Graham Woodley (H)
Dave Moores (FF) (H)
Ben Martinez (L)
79LiveRowing I 8:04.2
Scott siebert (H)
Will Hogg (L)
Jenni Crook (F)
Jennifer Hejtmankova (F)
80Fybro-Supporters I 8:04.8
Tania Guy (F)
 
81Ski Erg IV 8:07.0
Blanksby ski (H)
Casey Clarke SkiErg (H)
Howard Brammer ski (H)
Alfiski Littleski (L)
82RowPro Rowers II 8:13.4
Ruud Jackel (H)
Stephen Gower (H)
Russel Campbell (H)
 
83Fitness Matters VI 8:22.6
Mark Dickinson (H)
Graham Tooth (H)
Alison Tooth (L)
 
84Free Spirits V 8:32.7
e-Clair (H)
Peter Tullett (L)
Philip Price (L)
Roger Burrell (L)
85Gee Crew III 8:53.2
Past It (H)
 
86Forum Flyers V 9:25.5
Chris Hester (H)
Paul Newton (L)
 
87 Once We Were Tribesports II 9:43.1
Karen Lawther (F)
Rebecca RTS (F)
 
88Sub 7 XI10:04.8
Shelagh Allen (F)
 
89FIRT XII11:26.4
Cap Marara Sarah (F)
 

The Cross-Team Challenge is not supported or endorsed by Concept 2.
Site written by Daren Chandisingh. Please post any problems on the UK Concept 2 forum.

Valid XHTML 1.0 Transitional