Team logos
Guidelines for entries Team Leaderboard Add or Update a Person FAQ
Jan 2020 - Happy Isenhurst New Year
The January challenge was chosen by Isenhurst


Row 1k, 2 min rest
520m, 1 min rest
500m to finish.


First rep from a standing start, other reps from a standing or rolling start (your choice).


Record your best time for 2020 metres.

The February challenge will be chosen by the Diamonds.
See C2 forum thread for details.

Most Recent EntriesAdd/Update an Entry
DateNameCatTeamResult
2020-01-23tony walpoleMHWTFitness Matters 6:47.0
2020-01-23Haig McNaughtonMHWTIsenhurst Rowers 6:32.8
2020-01-23Gary SmithMLWTIsenhurst Rowers 7:32.1
2020-01-23Jason MarshallMHWTGARAGEATHLETE 5:51.0
2020-01-23Brian ContiMLWTArgo Pond Alumni 6:54.2
Bold = new time; italic = updated time
Name:
Password:
Entry: hours min sec
 
Current Leaderboard
Names in blue italics have added or updated their times within the past 24 hours.
#NameCatTeamResultPacePower
1Jason MarshallMGARAGEATHLETE I  5:51.0   1:26.9  533.7 
2James SaxtonMTeam Oarsome I  6:05.3   1:30.4  473.4 
3Justin FarinaMGARAGEATHLETE I  6:07.1   1:30.9  466.5 
4Ivan SaricMBW Rowing I  6:07.6   1:31.0  464.6 
5Simon JonesMMAD I  6:07.9   1:31.1  463.5 
6Moritz MarchartMMAD I  6:08.5   1:31.2  461.2 
7Matt DickieMSub 7 I  6:08.8   1:31.3  460.1 
8Chris JonesMMAD I  6:11.6   1:32.0  449.8 
9Houston ReyesMMAD II  6:11.7   1:32.0  449.4 
10Roy JonesMMAD II  6:11.9   1:32.1  448.7 
11Christian OwesenMSub 7 I  6:13.2   1:32.4  444.0 
12ESPRIT Jakub LysonMESPRIT I  6:13.7   1:32.5  442.2 
13j.dMMAD II  6:13.8   1:32.5  441.9 
14Warren MatthewsMSub 7 I  6:14.4   1:32.7  439.7 
15ESPRIT - Oli GrayMESPRIT I  6:15.1   1:32.8  437.3 
16Ole Kristian KarlsenMSub 7 II  6:18.0   1:33.6  427.3 
17Ian WildeMSub 7 II  6:21.1   1:34.3  417.0 
18Clemens BMBW Rowing I  6:21.3   1:34.4  416.3 
19Keith DarbymRed Line Rowers I  6:21.7   1:34.5  415.0 
20Todd CarpenterMForum Flyers I  6:21.9   1:34.5  414.3 
21Dan Hunter EvansMIsenhurst Rowers I  6:22.1   1:34.6  413.7 
22Tim JonesMMAD III  6:23.0   1:34.8  410.8 
23Jon MelsonMDLC Gidea Park I  6:24.1   1:35.1  407.3 
24Matt EadesMSub 7 II  6:24.1   1:35.1  407.3 
25Keith ThompsonMTeam Oarsome I  6:24.2   1:35.1  406.9 
26Casey ClarkeMSub 7 III  6:24.5   1:35.2  406.0 
27Martin Mario JelaniMFitness Matters I  6:26.2   1:35.6  400.7 
28Paul SandersonMSub 7 III  6:26.4   1:35.6  400.0 
29Gerry ArmstrongMTeam Oarsome I  6:26.7   1:35.7  399.1 
30Henning SchnellMSub 7 III  6:27.3   1:35.9  397.3 
31Paul NuttallMFitness Matters I  6:28.8   1:36.2  392.7 
32Kevin James FMMFitness Matters I  6:29.5   1:36.4  390.6 
33Philip HardyMRed Line Rowers I  6:30.7   1:36.7  387.0 
34Bergur JensenmSub 7 I  6:30.9   1:36.8  386.4 
35ESPRIT Noel StoddartmESPRIT I  6:31.6   1:36.9  384.3 
36Huberto FriedmanMSub 7 IV  6:31.7   1:37.0  384.0 
37Martin StoegerMForum Flyers I  6:32.6   1:37.2  381.4 
38Haig McNaughtonMIsenhurst Rowers I  6:32.8   1:37.2  380.8 
39Morten HaugsengMFree Spirits I  6:33.4   1:37.4  379.1 
40Gorazd DivjakMIndependent I  6:33.6   1:37.4  378.5 
41macrothMForum Flyers I  6:34.0   1:37.5  377.3 
42Richard PruceMSub 7 IV  6:34.3   1:37.6  376.5 
43MartinB FFMForum Flyers II  6:34.6   1:37.7  375.6 
44Jonas KilthaumBW Rowing I  6:34.8   1:37.7  375.0 
45Peter ClowesMTeam Oarsome II  6:35.0   1:37.8  374.5 
46aurelienusvMFIRT I  6:35.0   1:37.8  374.5 
47Yannick HeratmGARAGEATHLETE I  6:35.3   1:37.8  373.6 
48Michael KrautnerMArgo Pond Alumni I  6:35.4   1:37.9  373.3 
49Justin Nickel FMmFitness Matters I  6:38.5   1:38.6  364.7 
50Gary F CurtisMIndependent I  6:38.8   1:38.7  363.9 
51Arkadiusz KieliszekmSub 7 II  6:39.1   1:38.8  363.1 
52Pete MarstonMMAD III  6:39.2   1:38.8  362.8 
53Casey Clarke SkiErgMSki Erg I  6:41.2   1:39.3  357.4 
54Asmund KarlsenMSub 7 IV  6:41.4   1:39.4  356.8 
55ClaudiusmFree Spirits I  6:42.4   1:39.6  354.2 
56BlanksbyFMMFitness Matters II  6:43.4   1:39.9  351.6 
57Ash TriceMTeam Oarsome II  6:44.1   1:40.0  349.7 
58Glynn PowellMSub 7 V  6:45.2   1:40.3  346.9 
59Joe VidlerMGARAGEATHLETE I  6:45.3   1:40.3  346.6 
60Adam HuntMSub 7 V  6:46.1   1:40.5  344.6 
61MerciermFIRT I  6:47.0   1:40.7  342.3 
62tony walpoleMFitness Matters II  6:47.0   1:40.7  342.3 
63Allan HallbergMForum Flyers II  6:47.7   1:40.9  340.6 
64C. SchanzeMSYC Rowing Crew I  6:47.9   1:41.0  340.1 
65Dingeman WiertzmErgo Ergo Sum I  6:48.0   1:41.0  339.8 
66Gregory CookmTeam Oarsome I  6:48.5   1:41.1  338.6 
67Leif HagenmRed Line Rowers I  6:49.2   1:41.3  336.8 
68James HowardmSub 7 III  6:49.3   1:41.3  336.6 
69Andy BurrowsMTeam Oarsome II  6:49.6   1:41.4  335.8 
70Dan CoullingMGee Crew I  6:50.2   1:41.5  334.4 
71macrothskiMSki Erg I  6:50.3   1:41.6  334.1 
72Kay BieriMC2TweetCrew I  6:51.8   1:41.9  330.5 
73Luisa NeerschulteFBW Rowing I  6:52.3   1:42.1  329.3 
74Marc Charman FMmFitness Matters II  6:53.4   1:42.3  326.7 
75Steve IsaacsonmSub 7 IV  6:53.6   1:42.4  326.2 
76Rowland Hills (RLR)MRed Line Rowers I  6:53.6   1:42.4  326.2 
77Volker MildnerMSYC Rowing Crew I  6:53.9   1:42.5  325.5 
78Alex WinserMFitness Matters II  6:54.0   1:42.5  325.2 
79Sanjuan aip-perpignanMFIRT I  6:54.0   1:42.5  325.2 
80Jonty EyresMIsenhurst Rowers I  6:54.1   1:42.5  325.0 
81Adam EshbornmSub 7 V  6:54.1   1:42.5  325.0 
82Brian ContimArgo Pond Alumni I  6:54.2   1:42.5  324.8 
83LindsayhMForum Flyers II  6:54.5   1:42.6  324.1 
84John CallahanMSub 7 V  6:55.5   1:42.8  321.7 
85BonefixerMTeam Oarsome III  6:56.1   1:43.0  320.3 
86Paul TimmonsmPaddy Power I  6:56.2   1:43.0  320.1 
87Matt RawlinsonMSub 7 VI  6:56.6   1:43.1  319.2 
88John GekasMArgo Pond Alumni I  6:57.1   1:43.2  318.0 
89Guy BlackburnmFree Spirits I  6:57.3   1:43.3  317.6 
90Bill SchmidtmBW Rowing I  6:57.7   1:43.4  316.7 
91Frank NoorlanderMForum Flyers III  6:57.8   1:43.4  316.5 
92Mike LeamBW Rowing II  6:57.8   1:43.4  316.5 
93FREELANCE MN POLI ROBERTOMROWING CLUB MANTOVA I  6:58.0   1:43.5  316.0 
94Bezza RLRmRed Line Rowers II  6:58.6   1:43.6  314.6 
95Mike Pearce (MPx)MSub 7 VI  6:58.8   1:43.7  314.2 
96Len OsbornMDiamonds I  6:59.0   1:43.7  313.7 
97StJohn FordM Once We Were Tribesports I  6:59.2   1:43.8  313.3 
98Roger Johansen FMMFitness Matters III  6:59.4   1:43.8  312.8 
99Roger RogneMFitness Matters III  6:59.9   1:43.9  311.7 
100M D MItchellMErg365 I  7:00.0   1:44.0  311.5 
101FREELANCE MN AD TURZI EROSmROWING CLUB MANTOVA I  7:00.0   1:44.0  311.5 
102Little LouisMGee Crew I  7:00.2   1:44.0  311.1 
103RiverDadM#TokyRow I  7:01.3   1:44.3  308.6 
104Marcus BattenmPlymouth RC I  7:02.3   1:44.5  306.4 
105Andy ColeMGee Crew I  7:02.9   1:44.7  305.1 
106Jean-Pierre GORINmFIRT I  7:03.9   1:44.9  303.0 
107Keith KeaveneyMIsenhurst Rowers II  7:04.0   1:45.0  302.8 
108Rod Chinn mMAD I  7:04.1   1:45.0  302.6 
109Paul SandsMRed Line Rowers II  7:04.9   1:45.2  300.9 
110Andy OsborneMIsenhurst Rowers II  7:05.8   1:45.4  298.9 
111Philip RoeselmTeam Oarsome II  7:06.5   1:45.6  297.5 
112Kevin HillmanMEmpty the Tanks I  7:06.7   1:45.6  297.1 
113André BudzienMSYC Rowing Crew I  7:07.0   1:45.7  296.4 
114fkoeneMFree Spirits I  7:07.7   1:45.9  295.0 
115davidmarksMPaddy Power I  7:08.1   1:46.0  294.2 
116Arwed Egger SkimSki Erg I  7:08.4   1:46.0  293.5 
117Malin SundströmFFitness Matters I  7:08.6   1:46.1  293.1 
118Andrew SaundersMIsenhurst Rowers II  7:08.7   1:46.1  292.9 
119RougeMGee Crew II  7:09.3   1:46.3  291.7 
120Stein Arne MeierMSub 7 VI  7:09.3   1:46.3  291.7 
121Gary LewisMSub 7 VII  7:09.5   1:46.3  291.3 
122Jon GoodallMMAD III  7:10.7   1:46.6  288.9 
123AMNW Ian NorthcottMMercian Nordic Walking I  7:10.9   1:46.7  288.5 
124Jan BorkensteinMFree Spirits II  7:11.2   1:46.7  287.9 
125Sylverado987MFIRT II  7:11.4   1:46.8  287.5 
126Kristi StoddardFSub 7 I  7:11.4   1:46.8  287.5 
127Ian BarnesMIndependent I  7:13.2   1:47.2  283.9 
128Hans TappermDanish Rowers I  7:13.3   1:47.3  283.7 
129Chris OwensMSub 7 VII  7:13.4   1:47.3  283.5 
130ESPRIT Rochelle QuigleyFESPRIT I  7:14.9   1:47.6  280.6 
131andrewcrystalMForum Flyers III  7:15.0   1:47.7  280.4 
132Steve WilkinMIndependent II  7:15.7   1:47.8  279.0 
133Will HaskellmForum Flyers I  7:16.4   1:48.0  277.7 
134lee robinsonMErg365 I  7:16.9   1:48.1  276.7 
135Sarita Kristina HansenfSub 7 II  7:17.5   1:48.3  275.6 
136Tracy Watkins RLRFRed Line Rowers I  7:18.3   1:48.5  274.1 
137Graham HutchingsMRed Line Rowers II  7:18.7   1:48.6  273.3 
138Steve Isaacson SkimSki Erg I  7:19.5   1:48.8  271.9 
139Craig HudsonMIndependent II  7:19.5   1:48.8  271.9 
140Matt ElymIsenhurst Rowers I  7:19.6   1:48.8  271.7 
141ESPRIT Paul ButterworthMESPRIT I  7:20.1   1:48.9  270.7 
142patrice CORNUTmFIRT II  7:20.4   1:49.0  270.2 
143FREELANCE BG NORIS GIGImCUS Bergamo I  7:20.5   1:49.0  270.0 
144FREELANCE MN SALOMONI VALERIOMROWING CLUB MANTOVA I  7:22.2   1:49.5  266.9 
145Mick PerkinsMIsenhurst Rowers III  7:23.8   1:49.9  264.0 
146Sean TarlingMIsenhurst Rowers III  7:24.5   1:50.0  262.8 
147AndersP_SweMAIRC I  7:26.7   1:50.6  258.9 
148Jason TulkMSub 7 VII  7:27.6   1:50.8  257.4 
149Will BlanfordMIsenhurst Rowers III  7:28.0   1:50.9  256.7 
150ESPRIT Rachel HarrisFESPRIT II  7:28.8   1:51.1  255.3 
151Fredrik SemstrandMAIRC I  7:29.2   1:51.2  254.6 
152Marc Martineau.MIndependent II  7:29.4   1:51.2  254.3 
153GeorgeBinghamRLRMRed Line Rowers II  7:30.0   1:51.4  253.3 
154Charlotte PiggFMAD I  7:30.0   1:51.4  253.3 
155Mike PearsonmGee Crew I  7:30.2   1:51.4  252.9 
156Eddie McSharryMSub 7 VIII  7:30.4   1:51.5  252.6 
157Angus WoodhamsMIsenhurst Rowers IV  7:30.4   1:51.5  252.6 
158FREELANCE MN NASI PIERGIORGIOmROWING CLUB MANTOVA I  7:30.9   1:51.6  251.8 
159Nick CarapietmIsenhurst Rowers II  7:31.0   1:51.6  251.6 
160Gary SmithmIsenhurst Rowers III  7:32.1   1:51.9  249.8 
161ESPRIT Charlotte RooneyFESPRIT II  7:32.4   1:52.0  249.3 
162FREELANCE MN UVA EMANUELEMROWING CLUB MANTOVA II  7:33.7   1:52.3  247.1 
163David PlumbmFree Spirits II  7:34.5   1:52.5  245.8 
164Julian KennedymIndependent I  7:34.5   1:52.5  245.8 
165Roger TiveyMIsenhurst Rowers IV  7:35.6   1:52.8  244.0 
166Terry FFmForum Flyers II  7:37.8   1:53.3  240.5 
167herve pruneaumFIRT II  7:38.3   1:53.4  239.8 
168LauraH21 GhiòfBW Rowing II  7:39.3   1:53.7  238.2 
169Steve ShawMGee Crew II  7:39.4   1:53.7  238.0 
170Joe A KeatingmPaddy Power I  7:39.8   1:53.8  237.4 
171Marie BartonFSub 7 III  7:40.6   1:54.0  236.2 
172FREELANCE MN AD LEONI MAUROMROWING CLUB MANTOVA II  7:40.9   1:54.1  235.7 
173Amon SUB7 IRCfSub 7 IV  7:42.6   1:54.5  233.1 
174Jean-Marc HurniMAge Without Limits I  7:44.1   1:54.9  230.9 
175Malin Faraasen GAFGARAGEATHLETE I  7:44.5   1:55.0  230.3 
176Matt.Mitchell.hwtMMAD IV  7:45.0   1:55.1  229.5 
177Jackie HamerFSub 7 V  7:46.2   1:55.4  227.8 
178Ange LCFFree Spirits I  7:46.2   1:55.4  227.8 
179Mike PfirrmanMSub 7 VIII  7:47.3   1:55.7  226.2 
180FREELANCE MN VENTURI EMANUELEMROWING CLUB MANTOVA II  7:47.7   1:55.8  225.6 
181Belinda TraceyFErgo Ergo Sum I  7:47.8   1:55.8  225.4 
182Eric JonesMSub 7 VIII  7:47.8   1:55.8  225.4 
183Rick BaykomForum Flyers III  7:47.9   1:55.8  225.3 
184Arlene Wade (TO)fTeam Oarsome I  7:47.9   1:55.8  225.3 
185Lacey AbbottfSub 7 VI  7:48.0   1:55.8  225.2 
186Thomas MillardMErg365 I  7:48.8   1:56.0  224.0 
187FunkyrowerMGee Crew II  7:49.5   1:56.2  223.0 
188Simon_EngMAIRC I  7:49.5   1:56.2  223.0 
189Andy FlewittMGee Crew III  7:49.9   1:56.3  222.4 
190Katie HicklingfIsenhurst Rowers I  7:52.0   1:56.8  219.5 
191Natalie TrebilcockFGee Crew I  7:52.1   1:56.9  219.3 
192Annemieke SchanzeFSYC Rowing Crew I  7:52.7   1:57.0  218.5 
193Steve OckerbyMForum Flyers III  7:55.1   1:57.6  215.2 
194Peta RobinsonFDiamonds I  7:55.3   1:57.6  214.9 
195Anna MielnikFFitness Matters II  7:56.3   1:57.9  213.6 
196Petra HudsonFIsenhurst Rowers II  7:58.5   1:58.4  210.7 
197Eve EvisonFGee Crew II  7:59.6   1:58.7  209.2 
198Tony LorrimermGee Crew II  8:02.1   1:59.3  206.0 
199Ski Rachel HarrisFSki Erg I  8:02.6   1:59.5  205.3 
200Mick BennettsmGee Crew III  8:04.0   1:59.8  203.6 
201FREELANCE MN AD MILENO LUCIAfROWING CLUB MANTOVA I  8:04.0   1:59.8  203.6 
202Tish ReidF#TokyRow I  8:04.6   2:00.0  202.8 
203Sue ElleryFIsenhurst Rowers III  8:05.4   2:00.1  201.8 
204FREELANCE MN AD CASTELLI ANDREAmROWING CLUB MANTOVA II  8:08.4   2:00.9  198.1 
205J SeegsfArgo Pond Alumni I  8:09.7   2:01.2  196.5 
206Eddie McSharry SkiErgMSki Erg II  8:09.9   2:01.3  196.3 
207Teresa BarfordfIsenhurst Rowers IV  8:11.1   2:01.6  194.9 
208Zoe OsborneFIsenhurst Rowers IV  8:11.3   2:01.6  194.6 
209Tako LootsmaMFree Spirits II  8:15.0   2:02.5  190.3 
210Lesley DuffyFFree Spirits II  8:16.4   2:02.9  188.7 
211Dave Moores (FF)MForum Flyers IV  8:16.9   2:03.0  188.1 
212Katherine JohannFSub 7 VI  8:23.6   2:04.7  180.7 
213FREELANCE BG SONIA UBBIALIFCUS Bergamo I  8:25.5   2:05.1  178.7 
214Susan Young LWTfSub 7 VII  8:26.7   2:05.4  177.4 
215Philip PricemFree Spirits II  8:27.3   2:05.6  176.8 
216FREELANCE MN AD CHIABERGE GIORGIOMROWING CLUB MANTOVA III  8:27.7   2:05.7  176.4 
217Nikki WrightFGee Crew III  8:31.0   2:06.5  173.0 
218SK Eubanks FMFFitness Matters III  8:32.4   2:06.8  171.5 
219Kevin PappinMGee Crew III  8:35.8   2:07.7  168.2 
220Graham WoodleyMForum Flyers IV  8:37.9   2:08.2  166.1 
221Chris WhaleMForum Flyers IV  8:38.2   2:08.3  165.9 
222Morris ButchartmFitness Matters III  8:39.6   2:08.6  164.5 
223Roger CruttendenMGee Crew III  8:41.8   2:09.2  162.4 
224Catherine MartinFForum Flyers I  8:45.0   2:10.0  159.5 
225Paula BaitupFIsenhurst Rowers IV  8:46.5   2:10.3  158.1 
226Emma BusseyFIsenhurst Rowers V  8:47.0   2:10.4  157.7 
227clareburrellfFree Spirits III  8:48.5   2:10.8  156.3 
228Jay BoyceMFitness Matters III  8:50.3   2:11.3  154.8 
229FREELANCE MN AD GUZZO GIORGIAFROWING CLUB MANTOVA II  8:51.8   2:11.6  153.5 
230Bluebell31FSub 7 VII  8:53.2   2:12.0  152.2 
231Ian NimmomGee Crew IV  8:57.0   2:12.9  149.0 
232Sheryl KentFGee Crew IV  8:57.2   2:13.0  148.9 
233FREELANCE MN BARUFFALDI TIZIANAfROWING CLUB MANTOVA III  8:57.8   2:13.1  148.4 
234Brit HaugsengFFree Spirits III  8:58.6   2:13.3  147.7 
235Candida Bf Once We Were Tribesports I  9:00.2   2:13.7  146.4 
236YorkieMESPRIT II  9:00.5   2:13.8  146.2 
237Andy ParkesMGee Crew IV  9:02.2   2:14.2  144.8 
238Sara SmithfGee Crew IV  9:06.1   2:15.2  141.7 
239Rachel RileyFIsenhurst Rowers V  9:13.6   2:17.0  136.0 
240Fleur BlanfordfIsenhurst Rowers V  9:14.0   2:17.1  135.7 
241FREELANCE MN AD DALLA BELLA LUCAmROWING CLUB MANTOVA III  9:14.0   2:17.1  135.7 
242FREELANCE MN CORTESI ALESSIA ADfROWING CLUB MANTOVA III  9:15.8   2:17.6  134.4 
243Chris ClarkefIsenhurst Rowers V  9:16.6   2:17.8  133.8 
244Janet LawtonFFree Spirits III  9:23.3   2:19.4  129.1 
245Carol AtwoodFForum Flyers II  9:25.5   2:20.0  127.6 
246Roger BurrellmFree Spirits III  9:36.8   2:22.8  120.3 
247AMNW Marguerite DrewfMercian Nordic Walking I  9:40.8   2:23.8  117.8 
248AMNW Kathy TownsendFMercian Nordic Walking I  9:42.9   2:24.3  116.5 
249Heather PowellfSub 7 VIII  9:43.0   2:24.3  116.5 
250Sarah ZacharekFFitness Matters IV  9:47.9   2:25.5  113.6 
251Karen ShortfGee Crew IV  9:51.4   2:26.4  111.6 
252FREELANCE MN AD GROSSI NAZARENAfROWING CLUB MANTOVA III  9:54.2   2:27.1  110.0 
253Malin Faraasen skiFSki Erg II 10:18.2   2:33.0  97.7 
254Gaynor JohnsonFRed Line Rowers II 10:20.7   2:33.6  96.5 
255Shelagh AllenFSub 7 VIII 10:29.2   2:35.7  92.7 
256Ian NorthcottMSub 7 IX 11:00.0   2:43.4  80.3 
257Bobby BrownFGee Crew V 11:02.8   2:44.1  79.3 
258Carol CullyFGee Crew V 11:29.3   2:50.6  70.5 
259mjpermuthfAge Without Limits I 11:29.9   2:50.8  70.3 
1
34 pts
Sub 7 I 6:27.7
Matt Dickie (H)
Christian Owesen (H)
Warren Matthews (H)
Bergur Jensen (L)
Kristi Stoddard (F)
2
33 pts
BW Rowing I 6:34.7
Ivan Saric (H)
Clemens B (H)
Jonas Kilthau (L)
Bill Schmidt (L)
Luisa Neerschulte (F)
3
32 pts
Sub 7 II 6:35.9
Ole Kristian Karlsen (H)
Ian Wilde (H)
Matt Eades (H)
Arkadiusz Kieliszek (L)
Sarita Kristina Hansen (F)
4
31 pts
MAD I 6:36.4
Simon Jones (H)
Moritz Marchart (H)
Chris Jones (H)
Rod Chinn (L)
Charlotte Pigg (F)
5
30 pts
GARAGEATHLETE I 6:36.6
Jason Marshall (H)
Justin Farina (H)
Joe Vidler (H)
Yannick Herat (L)
Malin Faraasen GA (F)
6
29 pts
Fitness Matters I 6:38.3
Martin Mario Jelani (H)
Paul Nuttall (H)
Kevin James FM (H)
Justin Nickel FM (L)
Malin Sundström (F)
7
28 pts
Team Oarsome I 6:42.5
James Saxton (H)
Keith Thompson (H)
Gerry Armstrong (H)
Gregory Cook (L)
Arlene Wade (TO) (F)
8
27 pts
ESPRIT I 6:43.0
ESPRIT Jakub Lyson (H)
ESPRIT - Oli Gray (H)
ESPRIT Paul Butterworth (H)
ESPRIT Noel Stoddart (L)
ESPRIT Rochelle Quigley (F)
9
26 pts
Sub 7 III 6:45.6
Casey Clarke (H)
Paul Sanderson (H)
Henning Schnell (H)
James Howard (L)
Marie Barton (F)
10
25 pts
Red Line Rowers I 6:46.7
Philip Hardy (H)
Rowland Hills (RLR) (H)
Keith Darby (L)
Leif Hagen (L)
Tracy Watkins RLR (F)
11
24 pts
Sub 7 IV 6:52.7
Huberto Friedman (H)
Richard Pruce (H)
Asmund Karlsen (H)
Steve Isaacson (L)
Amon SUB7 IRC (F)
12
23 pts
Isenhurst Rowers I 7:00.1
Dan Hunter Evans (H)
Haig McNaughton (H)
Jonty Eyres (H)
Matt Ely (L)
Katie Hickling (F)
13
22 pts
Free Spirits I 7:01.4
Morten Haugseng (H)
fkoene (H)
Claudius (L)
Guy Blackburn (L)
Ange LC (F)
14
21 pts
Sub 7 V 7:01.4
Glynn Powell (H)
Adam Hunt (H)
John Callahan (H)
Adam Eshborn (L)
Jackie Hamer (F)
15
20 pts
Fitness Matters II 7:02.8
BlanksbyFM (H)
tony walpole (H)
Alex Winser (H)
Marc Charman FM (L)
Anna Mielnik (F)
16
19 pts
Forum Flyers I 7:05.9
Todd Carpenter (H)
Martin Stoeger (H)
macroth (H)
Will Haskell (L)
Catherine Martin (F)
17
18 pts
Ski Erg I 7:12.4
Casey Clarke SkiErg (H)
macrothski (H)
Arwed Egger Ski (L)
Steve Isaacson Ski (L)
Ski Rachel Harris (F)
18
17 pts
Gee Crew I 7:15.1
Dan Coulling (H)
Little Louis (H)
Andy Cole (H)
Mike Pearson (L)
Natalie Trebilcock (F)
19
16 pts
Isenhurst Rowers II 7:21.6
Keith Keaveney (H)
Andy Osborne (H)
Andrew Saunders (H)
Nick Carapiet (L)
Petra Hudson (F)
20
15 pts
ROWING CLUB MANTOVA I 7:23.0
FREELANCE MN POLI ROBERTO (H)
FREELANCE MN SALOMONI VALERIO (H)
FREELANCE MN AD TURZI EROS (L)
FREELANCE MN NASI PIERGIORGIO (L)
FREELANCE MN AD MILENO LUCIA (F)
21
14 pts
Sub 7 VI 7:27.2
Matt Rawlinson (H)
Mike Pearce (MPx) (H)
Stein Arne Meier (H)
Lacey Abbott (L)
Katherine Johann (F)
22
13 pts
Forum Flyers II 7:28.0
MartinB FF (H)
Allan Hallberg (H)
Lindsayh (H)
Terry FF (L)
Carol Atwood (F)
23
12 pts
Isenhurst Rowers III 7:34.7
Mick Perkins (H)
Sean Tarling (H)
Will Blanford (H)
Gary Smith (L)
Sue Ellery (F)
24
11 pts
Gee Crew II 7:43.9
Rouge (H)
Steve Shaw (H)
Funkyrower (H)
Tony Lorrimer (L)
Eve Evison (F)
25
10 pts
Sub 7 VII 7:50.0
Gary Lewis (H)
Chris Owens (H)
Jason Tulk (H)
Susan Young LWT (L)
Bluebell31 (F)
26
9 pts
Red Line Rowers II 7:50.5
Paul Sands (H)
Graham Hutchings (H)
GeorgeBinghamRLR (H)
Bezza RLR (L)
Gaynor Johnson (F)
27
8 pts
Free Spirits II 7:56.8
Jan Borkenstein (H)
Tako Lootsma (H)
David Plumb (L)
Philip Price (L)
Lesley Duffy (F)
28
7 pts
Fitness Matters III 8:00.3
Roger Johansen FM (H)
Roger Rogne (H)
Jay Boyce (H)
Morris Butchart (L)
SK Eubanks FM (F)
29
6 pts
ROWING CLUB MANTOVA II 8:00.5
FREELANCE MN UVA EMANUELE (H)
FREELANCE MN AD LEONI MAURO (H)
FREELANCE MN VENTURI EMANUELE (H)
FREELANCE MN AD CASTELLI ANDREA (L)
FREELANCE MN AD GUZZO GIORGIA (F)
30
5 pts
Isenhurst Rowers IV 8:02.9
Angus Woodhams (H)
Roger Tivey (H)
Teresa Barford (L)
Zoe Osborne (F)
Paula Baitup (F)
31
4 pts
Gee Crew III 8:20.5
Andy Flewitt (H)
Kevin Pappin (H)
Roger Cruttenden (H)
Mick Bennetts (L)
Nikki Wright (F)
32
3 pts
Sub 7 VIII 8:39.5
Eddie McSharry (H)
Mike Pfirrman (H)
Eric Jones (H)
Heather Powell (L)
Shelagh Allen (F)
33
2 pts
ROWING CLUB MANTOVA III 9:09.9
FREELANCE MN AD CHIABERGE GIORGIO (H)
FREELANCE MN AD DALLA BELLA LUCA (L)
FREELANCE MN CORTESI ALESSIA AD (L)
FREELANCE MN AD GROSSI NAZARENA (L)
FREELANCE MN BARUFFALDI TIZIANA (F)
34
1 pt
Gee Crew IV 9:10.7
Andy Parkes (H)
Ian Nimmo (L)
Sara Smith (L)
Karen Short (L)
Sheryl Kent (F)
35MAD II 6:12.4
Houston Reyes (H)
Roy Jones (H)
j.d (H)
 
36DLC Gidea Park I 6:24.1
Jon Melson (H)
 
37MAD III 6:44.3
Tim Jones (H)
Pete Marston (H)
Jon Goodall (H)
 
38Team Oarsome II 6:48.8
Peter Clowes (H)
Ash Trice (H)
Andy Burrows (H)
Philip Roesel (L)
39FIRT I 6:49.9
aurelienusv (H)
Sanjuan aip-perpignan (H)
Mercier (L)
Jean-Pierre GORIN (L)
40C2TweetCrew I 6:51.8
Kay Bieri (H)
 
41Team Oarsome III 6:56.1
Bonefixer (H)
 
42Independent I 7:00.0
Gorazd Divjak (H)
Gary F Curtis (H)
Ian Barnes (H)
Julian Kennedy (L)
43Plymouth RC I 7:02.3
Marcus Batten (L)
 
44Empty the Tanks I 7:06.7
Kevin Hillman (H)
 
45Argo Pond Alumni I 7:09.1
Michael Krautner (H)
John Gekas (H)
Brian Conti (L)
J Seegs (F)
46SYC Rowing Crew I 7:10.3
C. Schanze (H)
Volker Mildner (H)
André Budzien (H)
Annemieke Schanze (F)
47Danish Rowers I 7:13.3
Hans Tapper (L)
 
48Paddy Power I 7:14.7
davidmarks (H)
Paul Timmons (L)
Joe A Keating (L)
 
49Ergo Ergo Sum I 7:17.9
Dingeman Wiertz (L)
Belinda Tracey (F)
 
50BW Rowing II 7:18.5
Mike Lea (L)
LauraH21 Ghiò (F)
 
51Independent II 7:21.5
Steve Wilkin (H)
Craig Hudson (H)
Marc Martineau. (H)
 
52Erg365 I 7:21.9
M D MItchell (H)
lee robinson (H)
Thomas Millard (H)
 
53FIRT II 7:23.3
Sylverado987 (H)
patrice CORNUT (L)
herve pruneau (L)
 
54Diamonds I 7:27.1
Len Osborn (H)
Peta Robinson (F)
 
55Forum Flyers III 7:28.9
Frank Noorlander (H)
andrewcrystal (H)
Steve Ockerby (H)
Rick Bayko (L)
56#TokyRow I 7:32.9
RiverDad (H)
Tish Reid (F)
 
57AIRC I 7:35.1
AndersP_Swe (H)
Fredrik Semstrand (H)
Simon_Eng (H)
 
58MAD IV 7:45.0
Matt.Mitchell.hwt (H)
 
59CUS Bergamo I 7:53.0
FREELANCE BG NORIS GIGI (L)
FREELANCE BG SONIA UBBIALI (F)
 
60 Once We Were Tribesports I 7:59.7
StJohn Ford (H)
Candida B (L)
 
61ESPRIT II 8:00.5
Yorkie (H)
ESPRIT Rachel Harris (F)
ESPRIT Charlotte Rooney (F)
 
62Forum Flyers IV 8:31.0
Dave Moores (FF) (H)
Graham Woodley (H)
Chris Whale (H)
 
63Mercian Nordic Walking I 8:51.5
AMNW Ian Northcott (H)
AMNW Marguerite Drew (L)
AMNW Kathy Townsend (F)
 
64Isenhurst Rowers V 9:07.8
Fleur Blanford (L)
Chris Clarke (L)
Emma Bussey (F)
Rachel Riley (F)
65Free Spirits III 9:11.8
Roger Burrell (L)
clareburrell (L)
Brit Haugseng (F)
Janet Lawton (F)
66Ski Erg II 9:14.0
Eddie McSharry SkiErg (H)
Malin Faraasen ski (F)
 
67Age Without Limits I 9:37.0
Jean-Marc Hurni (H)
mjpermuth (L)
 
68Fitness Matters IV 9:47.9
Sarah Zacharek (F)
 
69Sub 7 IX11:00.0
Ian Northcott (H)
 
70Gee Crew V11:16.0
Bobby Brown (F)
Carol Cully (F)
 

The Cross-Team Challenge is not supported or endorsed by Concept 2.
Site written by Daren Chandisingh. Please post any problems on the UK Concept 2 forum.

Valid XHTML 1.0 Transitional